tren

Tarihçe

tarihce-bayraktar-lojistik

– 1974’DEN BUGÜNE
Fehmi Bayraktar’ın 1948 yılında Trabzon’dan İstanbul’a gelmesiyle Bayraktar Nakliyat’ın temellerinin atılacağı çalışma hayatı başlamıştır.
Yeni İzmir ambarında katip olarak iş hayatına başlayan Fehmi Bayraktar, ilerleyen yıllar içerisinde üstlerinin takdirini kazanarak Yeni İzmir Ambarı Müdürü olmuştur ve iş hayatında yükselişe geçmiştir. İlerleyen yıllarda ise Aydın Ambarı Müdürlüğü yapmıştır.

– BAYRAKTAR NAKLİYATIN KURULUŞ YILLARI
Takvimler 1974 senesini gösterdiğinde Fehmi Bayraktar Aydın Ambarı Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra Bayraktar Nakliyatı kurmuştur.
Kuruluşundan itibaren karayolu taşımacılığı ile kendinden söz ettiren Bayraktar Nakliyat, verdiği farklı hizmetlerden biri ise 1980’li yıllarda sigortalı taşımacılıktır. Bu hizmeti sağlayarak piyasalarda kalıcı rekabet üstünlüğü kazanmıştır.
Türkiye’de yeni gelişen ve üretim fabrikalarına en üstün hizmeti sağlayarak Türkiye’nin gelişme yıllarında da rol almıştır.
Bugünün en prestijli üretim fabrikalarına hizmetlerimizin mazisi 80’li yıllara dayanmaktadır.

tarihçe bayraktar nakliyat

– KURUMSALLAŞMA ve İLERİ GÖRÜŞ
1990’lı yıllara gelindiğinde kurumsal gelişime önem veren Fehmi Bayraktar şirket yönetimini Recep ve Zaim Bayraktar’a bırakır. Bayraktar Nakliyat onursal başkanı olarak faaliyetlerini sürdürür.

– İKİNCİ NESİL İŞ BAŞINDA
İkinci nesilde geçmişte olduğu gibi yenilikçi bir ruh ile büyüme ve faaliyet alanlarını genişletme odaklı çalışmalar yürütmüştür.
İlk farklılıkları uluslararası taşımacılık ve gümrükleme-kiralama işleridir.

– 2000’Lİ YILLAR
Taşıma türlerinin genişletilmesinde ve üst düzey kaliteli hizmette büyüme hız kesmeden devam etmiştir.
– Havayolu Taşımacılığı
– Enregre Taşımacılık
– Proje Taşımacılığı

tarihce-bayraktar-lojistik2

– GÜNÜMÜZDE BİZ
Bayraktar, Türkiye ve Dünya’nın en saygın şirketlerinden biri verdiği hizmetleri ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutarak lojistik dünyasında sayılı şirketler arasında yerini almıştır.